Гальмівні колодки, диски, барабани
Як передні, так і задні гальмівні колодки рано чи пізно зношуються і потребують заміни. У цій статті ми хотіли б поділитися своєю думкою про те, що краще вибрати у кожній конкретній ситуації.
Виробники компонентів гальмівних систем
Оригінальні компоненти гальмівних систем, а саме - гальмівні диски, колодки, барабани - для концерну VAG виробляють Textar, ATE, TRW (Німеччина), Ferodo (Англія), Brembo (Італія) та ін. Вартість оригінальних колодок, дисків та барабанів дорожча, оскільки їх логістичний шлях до споживача проходить через концерн VAG.
На ринку України присутні багато виробників, на суб'єктивну думку наших фахівців ми ранжуємо їх наступним чином:
- Виробники на конвеєр VAG: TRW (Німеччина), TEXTAR (Німеччина), BREMBO (Італія), ATE (Німеччина)
- Виробники високоякісних гальмівних компонентів: ZIMMERMANN (Німеччина), FERODO (Великобританія), Bosch (Німеччина)
- Виробники гальмівних компонентів для вторинного ринку: ROADHOUSE (Іспанія), REMSA (Іспанія), LPR (Італія), MEYLE (Німеччина)
- Бюджетні виробники гальмівних компонентів: VIKA (Китай), STARLINE (Чехія), PROFIT (Чехія)
Рекомендації по вибору гальмівних колодок - дисків - барабанів
- Матеріал гальмівних колодок має бути м'який. Колодки з жорсткішим матеріалом служать довше, але стирають гальмівні диски і барабани. Як правило, у бюджетних виробників більш жорсткий матеріал колодок.
- При заміні гальмівних дисків (або барабанів) обов'язково змінюйте колодки. Дискові гальмівні колодки та диски притираються одне до одного, їхня поверхня не ідеальна, має борозни. Це практично не впливає на якість гальмування. Якщо поставити старі колодки з борознами на новий диск – колодки відразу почнуть притирати диск за конфігурацією, з борознами. Навіть якщо Ви замінюєте диск, а колодки вважаєте міняти не треба – краще залиште їх на наступну заміну.
- При гальмуванні вся кінетична енергія автомобіля перетворюється на теплову, яку приймають на себе гальмівні диски і барабани. Найекстремальніша ситуація – коли після гальмування на гарячий диск потрапляє вода. Бюджетні диски не завжди справляються з такими навантаженнями, після кількох десятків таких циклів диск може деформуватися, з'являється биття керма. Тому краще зробити вибір на користь відомого виробника.
Матеріал дисків і барабанів повинен бути стійким до теплових навантажень та протистояти температурним деформаціям. У силу своїх конструкцій гальмівні барабани більш стійкі до протистояння тепловим навантаженням порівняно з дисками. Тому ретельніше підбирайте виробника дисків, якщо є бажання заощадити - можна використовувати барабани бюджетних виробників.
- Після заміни компонентів гальмівної системи, особливо після заміни дисків, перші кілька гальмування автомобіль гальмує погано! Будьте обережні при виїзді зі СТО! Це пов'язано з тим, що на металеві поверхні нанесена тонка захисна плівка оливи для захисту від корозії. Після кількох гальмувань вона повністю самоусувається, гальма стають нормальними. Також ще потрібен час, щоб колодки та диски притерлися один до одного, після чого гальма стануть ідеальними.
- Мабуть, гальма – найважливіша частина системи безпеки. Не заощаджуйте на них!